Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Nákup po telefonu

Tel. 733 736 346 | 733 736 349 | 222 716 141

Osobní odběr

Výběr ze 4 kamenných provozoven.

DOPRAVA ZDARMA

Již při objednávce nad 1 000 Kč!

Nontron

Nontron Logo

Už od 15.století se pařížští nožíři vypravovali na zkušenou do Nontronu, městečka v Dordoni na hranici Périgordu a Limousinska, aby se tam naučili tajemstvím řemesla.

Tato krajina byla a stále je ideální pro výrobu nožů Nontron. Je zde dostatek železné rudy, protéká jí čistá chladná říčka Bandiat, ideální pro kalení oceli a roste tu spousta zimostrázu, nejvhodnějšího pro výrobu trvanlivých rukojetí.

Logo Nontron

I když se nože Nontron neustále vyvíjeli, zachovali si své původní materiály. Čepel je z kované oceli ve tvaru „lístku šalvěje“, otočná pojistka z mědi a dřevěná rukojeť je zdobena vypalováním v podobě dvojité řady teček a podkovitého obloučku nazývaného „mouche“. Tato zvláštní výzdoba byla údajně inspirována Maury.

Legenda dokonce vypráví, že nůž, kterým Ravaillac zavraždil krále Jindřicha IV., byl z Nontronu. To tedy dokazuje starobylost a kvalitu výrobků nontronských nožířů.Stáhněte si návod k bezpečnému používání a údržbě nože značky Nontron

Kategorie

DOPRAVA ZDARMA

Doprava ZDARMA na objednávky, které přesáhnou 1000Kč.
Více infromací získáte v Obchodních podmínkách v sekci Dodací podmínky
Obchodní podmínky

OSOBNÍ ODBĚR

Nemusíte čekat až zboží dorazí na Vaši adresu. Využijte OSOBNÍ ODBĚR ZDARMA na našich čtyřech provozovnách.
Naše obchody

Podpora

Přejeme si, aby se Vám u nás nakupovalo dobře. V případě dotazů nás kontaktujte.

Potřebujete poradit?

Copyright © 2021 Nuz.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno: Zkusto s.r.o.
TOPlist