Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Facebook FB  |  Instagram IG

Nákup po telefonu

Tel. 733 736 346 | 733 736 349 | 222 716 141

Osobní odběr

Výběr ze 4 kamenných provozoven.

DOPRAVA ZDARMA

Již při objednávce nad 1 000 Kč!

Mikov

mikov_logo

Mikov je tradiční český výrobce nožů a nožířských výrobků. Jeho sídlo se nachází v Mikulášovicích, kde má svůj počátek český nožířský průmysl. Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky.

Výrobci nožů a nůžek z Mikulášovic se již v 18. století začali svým uměním dostávat do povědomí i v ostatních částech naší země i za hranicemi. Vyráběli nože všech tvarů a druhů, tesáky, šavle, kordy a jiné speciální nástroje. Nožířství dříve bylo velmi vážené řemeslo. Jeho rozkvět přivedl v roce 1794 místního obchodníka Ignaze Roslera k myšlence zabývat se tímto oborem a založil první továrnu. V jeho továrně zpočátku pracovalo přes sto zaměstnanců a postupem času se továrna rozrostla až na čtyři a půl tisíce zaměstnanců.

Úspěchy této továrny vedly další občany k zakládání dalších nožířských podniků, výroba nožů v Mikulášovicích byla stále významnější a městečku se proto začalo říkat český „Solingen“. Časem se firma rozdělila na dvě části – Koh – i – noor Mikulášovice a Sandrik Mikulášovice. V závodě Koh – i – noor se začaly vyrábět kancelářské potřeby a v závodě Sandrik se dál vyráběly nože. Výrobky se začaly postupem času rozvážet do 120 zemí světa. Firma se začala soustředit i na vývoje nových technologii – nový způsob tepelného zpracování kovů a hluboké mražení kovů. Současná společnost Mikov s.r.o. dodnes navazuje na mnohaletou tradici a prodává širokou škálu produktů v Tuzemsku, Evropě i zámoří.

Dnes Mikov vyrábí celý sortiment kvalitních nožů – kapesních, zavíracích, loveckých, vyhazovacích, pracovních, ale také kuchyňských, řeznických a sportovních nožů. Jeden z nejznámějších nožů firmy Mikov je klasická česká rybička s více než stoletou historií. Mikov s.r.o. zajišťuje pro své výrobky pozáruční servis, náhradní díly a jejich opravy.

Kategorie

DOPRAVA ZDARMA

Doprava ZDARMA na objednávky, které přesáhnou 1000Kč.
Více infromací získáte v Obchodních podmínkách v sekci Dodací podmínky
Obchodní podmínky

OSOBNÍ ODBĚR

Nemusíte čekat až zboží dorazí na Vaši adresu. Využijte OSOBNÍ ODBĚR ZDARMA na našich čtyřech provozovnách.
Naše obchody

Podpora

Přejeme si, aby se Vám u nás nakupovalo dobře. V případě dotazů nás kontaktujte.

Potřebujete poradit?

Copyright © 2022 Nuz.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno: Zkusto s.r.o.
TOPlist