Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Facebook FB  |  Instagram IG

Nákup po telefonu

Tel. 733 736 346 | 733 736 349 | 222 716 141

Osobní odběr

Výběr ze 4 kamenných provozoven.

DOPRAVA ZDARMA

Již při objednávce nad 1 000 Kč!

Marttiini

Marttiini Logo

Legendární finské nože Marttiini jsou výsledkem dlouholeté zkušenosti s výrobou nožů v kombinaci s profesní dovedností, tradicí řemeslné výroby, pečlivě vybranými materiály a moderními technologiemi. Výsledkem takovéto výroby je nůž, který se dobře udržuje a slouží svému majiteli po celý život. Nože byly vždy nutností při přípravě dřeva na rozdělávání ohňů, při výrobě nástrojů, pro lov, rybaření, přípravu jídla a vaření. Pro lidi ze severských oblastí byl nůž vždy důležitým prostředkem pro přežití v nehostinných podmínkách.

Krása nožů Martiini

V současné době firma Marttiini nabízí široké spektrum rybářských, loveckých, turistických i pamětních nožů. Při výrobě čepelí Marttiini využívá uhlíkovou ocel, carbinox T508 a nerezavějící chromové oceli 440C, 4034, 420C. Tradičním materiálem při výrobě rukojetí je finská kudrnatá bříza, která je trvalá a velmi krásná. Také využívají i klasickou břízu, dřevo PAKKA, růžové dřevo a speciální protiskluzovou gumu. Pouzdra jsou vyráběna z přírodní lakované kůže, z materiálu Cordura a z plastu. Mezi sběrateli nožů jsou oblíbeny pro svou krásu.

Finská nožířská firma Marttiini vyrábí ve finském Rovaniemi nože od roku 1928, kdy továrnu založil Janne Marttiini – kovář a kazatel.

Janne začal pracovat ve svých 16ti letech, kdy začal jako učeň u kováře. Po učňovských letech v roce 1923 založil vlastní soukromou kovárnu. V kovárně se vyráběli srpy, kosy, různé železné díly a jiné užitkové předměty té doby. Dobrá Jannova pověst se dostala až do Švédského a Norského Laponska.

V roce 1928 Janne Marttiini založil J.Marttiini Knife Factory, kde kromě jiných produktů začínal vyrábět i nože ve větším množství. Janne prodával nože ve svém okolí a z jejich výtěžků zabezpečil celou svou početnou rodinu. Na zemědělské výstavě Vyborg v roce 1932 představil svůj nůž Lynx, který měl sloužit k holení vousů na krku. Kromě první ceny získal pozoruhodnou zakázku od firmy Vyborg. Poptávka po jeho nožích se zvýšila i s počtem zaměstnanců. V roce 1940 byla dokončena jeho první tovární budova, která byla částečně zničena během války. Hned po válce byla budova opravena a výroba pokračovala dále.Krása nožů Martiini V jeho období byl vývozní obchod nezvyklý, ale on byl nezaujatý obchodník a skvělý vývojář výrobků. V roce 1952 se objevila první konkurence na trhu a Janne se vydal na svou první cestu do Spojených států.

V roce 1969 byla postavena nová výrobní hala v průmyslové zóně ve městě Rovaniemi, kde firma J. Marttiini Knife Factory stále funguje. V roce 1970 byl vyroben miliontý filetovací nůž a do roku 2009 dokončili více než 40 milionů kopií. Janne Marttiini zemřel v roce 1970 ve věku 77 let.

Nyní je společnost Marttiini součástí nadnárodního rybářského podniku Rapala.

Kategorie

DOPRAVA ZDARMA

Doprava ZDARMA na objednávky, které přesáhnou 1000Kč.
Více infromací získáte v Obchodních podmínkách v sekci Dodací podmínky
Obchodní podmínky

OSOBNÍ ODBĚR

Nemusíte čekat až zboží dorazí na Vaši adresu. Využijte OSOBNÍ ODBĚR ZDARMA na našich čtyřech provozovnách.
Naše obchody

Podpora

Přejeme si, aby se Vám u nás nakupovalo dobře. V případě dotazů nás kontaktujte.

Potřebujete poradit?

Copyright © 2022 Nuz.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno: Zkusto s.r.o.
TOPlist