Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Facebook FB  |  Instagram IG

Nákup po telefonu

Tel. 733 736 346 | 733 736 349 | 222 716 141

Osobní odběr

Výběr ze 4 kamenných provozoven.

DOPRAVA ZDARMA

Již při objednávce nad 1 000 Kč!

Ka-Bar

KA-BAR Logo

Jsme výhradní dovozci značky KA-BAR do České Republiky. Máte u nás jistotu, že si kupujete originální výrobek KA-BAR, který byl do ČR oficiálně dovezen přímo od výrobce.

Historie značky KA-BAR sahá až do počátku 19.století a zahrnuje více než 100 let tvorby kvalitních nožů.

Ka-bar dílna

Nožířský průmysl začíná v roce 1800 v Nové Anglii,kde se dala dohromady skupina nožířů z Sheffieldu.

Ale až 29.dubna 1897 v Pensylvánii, skupina 38 mužů vytvořila společnost s ručením omezeným ,známou jako Tidioute Cutlery Company.A tato společnost je považována za počátek KA-BAR Knives, Inc.

V roce 1902 pan Wallace R.Brown kupuje aktiva Tidioute Cutlery Company a v březnu vytváří společnost Union Razor Company. Po smrti Danfortha Browna rodina firmu prodává.Ta prochází řadou vlastnických změn až ji nakonec v roce 1966 kupuje Cole National Corporation v Clevelandu ve státě Ohio.

A do dnes není přesně známo jak vzniknul název KA-BAR, ale nejpravděpodobnější je zřejmě příběh o lovci kožešin, kterému selhala puška a musel se bránit útočícímu medvědovi pouze nožem. Po té, co se mu podařilo zabít rozzuřené zvíře, napsal děkovný dopis firmě Union(výrobci nože) a vzhledem k tomu, že jeho angličtina nebyla moc dokonalá referovala v angličtině asi takto „kill a bar“ (místo kill a bear = zabil medvěda) a ještě navíc bylo celkově psaní málo čitelné, daná zmínka vypadala spíše jako KA BAR. Tato zkratka firmu zaujala a později ho převzala jako svůj oficiální název.

Firma Ka-bar proslula hlavně svou sérií vojenských nožů, jako například nožem námořní pěchoty U.S.M.C. nebo později modelem Next Generation Fighting Knife. Model Ka-Bar U.S.M.C. byl používán jako standardní výbava US námořnictva během druhé světové války a vojáci tyto nože používali nejen jako zbraně, ale také jako nástroje, které jim pomáhali v dalších činnostech.

Tyto nože byly v armádě používány i nadále při konfliktech ve Vietnamu, Koreji a v Iráku při operaci Pouštní Bouře.

Ka-bar nůž

V současné době nabízí firma KA-BAR nejen bojové a taktické nože, ale také lovecké a outdoorové nože a to jak pevné tak i zavírací modely. Čepele svých nožů vyrábí KB převážně z oceli1095. Dále používá i ocele 440 A, D2 a Sandvik 12C27. Na výrobu rukojetí využívá například Kraton G, kůži, Micartu, Pakawood či Zytel. Při výrobě pouzder používá firma Ka-Bar materiály jako nylon, kydex, kombinace nylonu a kydexu a kůži.

Dnes je společnost KA-BAR součástí Alcas Corporation se sídlem v Oleanu,ve státě New York.Stáhněte si návod k bezpečnému používání a údržbě nože značky Ka-Bar

Kategorie

DOPRAVA ZDARMA

Doprava ZDARMA na objednávky, které přesáhnou 1000Kč.
Více infromací získáte v Obchodních podmínkách v sekci Dodací podmínky
Obchodní podmínky

OSOBNÍ ODBĚR

Nemusíte čekat až zboží dorazí na Vaši adresu. Využijte OSOBNÍ ODBĚR ZDARMA na našich čtyřech provozovnách.
Naše obchody

Podpora

Přejeme si, aby se Vám u nás nakupovalo dobře. V případě dotazů nás kontaktujte.

Potřebujete poradit?

Copyright © 2022 Nuz.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno: Zkusto s.r.o.
TOPlist